МОН та «Thomson Reuters» нагородили найвпливовіших українських вчених

mg-5568-15.12.2016.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a11441 (1)Міністерство освіти і науки спільно з компанією «Clarivate Analytics» (колишній підрозділ з наукової власності та науки «Thomson Reuters») та Національною академією наук відзначили нагородами «Лідер науки України 2016. Web of Science award» найвпливовіших вчених, наукові журнали та організації України. У 7 номінаціях премії удостоїли 34 лауреатів, які працюють на високому рівні й гідно представляють українську науку в світі.

Звертаючись до гостей церемонії, заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха нагадав, що 9 вересня 2016 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між МОН і агенцією «Thomson Reuters». Це дозволило значно спростити поширення інформації і доступ українських вчених до бази пошукової платформи «Web of Science», а також більше використовувати наукометричні показники під час оцінки запитів та звітів у діяльності вишів, наукових установ.

«Те, що «Thomson Reuters» приходить в Україну зі своїми продуктами, цілком закономірно, адже тут є багато висококласних споживачів цих продуктів. Також досить закономірно, що МОН і НАН використовує ці продукти для оцінювання отриманих результатів, дослідників, установ, адже ми маємо розуміти, які напрями необхідно підтримувати надалі, на яку кооперацію при цьому спиратися», – зауважив Максим Стріха.

mg-5586-15.12.2016

Також заступник Міністра наголосив, що попри відомі труднощі, сьогодні наука України помітно представлена на платформі «Web of Science». За роки незалежності у проіндексованих виданнях опубліковано понад 138 тис. документів, з яких 274 стали високоцитованими роботами. За кількістю публікацій, що виконано у міжнародній співпраці, Україна посідає 89 місце в світі (понад 47 тис. документів).

Сильні наукові школи та наукові позиції нашої держави у світі відзначила й Малгожата Красовска, директор з розвитку бізнесу в державному секторі Clarivate Analytics.

«Свідченням цього є тісна і продуктивна співпраця з науковими установами світу, високоцитовані публікації в «Web of Science». Сьогодні на церемонії нагородження ми хочемо не тільки вшанувати працю українських вчених, але й показати, що навіть в надзвичайно складних умовах ваші науковці гідно тримають високий рівень досліджень».

Герої вечора отримували відзнаки у таких номінаціях:

• «Вчений України. За значні успіхи»
• «Вчений України. За надзвичайні досягнення»
• «Наукові журнали України»
• «Продуктивність, ефективність та інтеґрованість у світову науку»
• «Комерціалізація науки»
• «За грантове фінансування науки»
• «Наука та інновації».

Найбільшу кількість лауреатів – 12 науковців – відзначили в номінації «Вчений України. За значні успіхи». За словами регіонального директора «Thomson Reuters» Олега Сябренка, головною метою номінації було показати, що українська наука у найширшому вигляді представлена в різних галузях на «Web of Science»: біологія та науки про життя, хімія, матеріалознавство, математика, астрономія, фізика, суспільні науки, сільське господарство.

mg-5647-15.12.2016

«Визначити лауреатів у цій номінації нам допомогли колеги з Філадельфії. Вони вибрали тих вчених, які мають або велику кількість публікацій на «Web of Science» в визначеній сфері, або хоча б одну високоцитовану роботу. Відтак ми відібрали номінантів за комбінацією наукометричних показників. Більше за все нагород у цій номінації ми віддали галузі «Біологія та науки про життя», тому що це дуже широкий й один з найперспективніших секторів науки. Роботи, які пишуться в цій галузі в Україні, цитуються в середньому краще, ніж у багатьох інших сферах наукових досліджень», – розповів Олег Сябренко.

Першою в номінації «Вчений України. За значні успіхи» свою відзнаку отримала директор Інституту молекулярної біології і генетики НАН Ганна Єльська – академік, автор понад 350 робіт. Разом з академіком Геннадієм Мацукою науковець розвивала молекулярну біологію в Україні, започаткувала дві наукові школи з дослідження механізмів біосинтезу білку та біосенсорики.

А от в номінації «Вчений України. За надзвичайні досягнення», яку присуджують за кількістю високоцитованихих статей, інших лауреатів випередив Ігор Бондаренко. Завідувач кафедри онкології та медрадіології Дніпровської медичної академії став найцитованішим українським вченим за 19-ма публікаціями.

Нагороду в цій же номінації отримала й наймолодша в Україні доктор наук Ольга Броварець – до переліку найцитованіших потрапили 7 її публікацій, створених у співавторстві з науковим керівником, заввідділом молекулярної та квантової біофізики Інститут молекулярної біології і генетики НАН Дмитром Говоруном, який також був відзначений премією.

Повний список лауреатів у всіх номінаціях можна переглянути тут.

Насамкінець організатори та учасники заходу висловили сподівання, що церемонія нагородження «Лідер науки України», яка цього року відбулася вперше, стане гарною традицією і мотивацією для українських вчених.

Источник: http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/12/16/mon-ta-%C2%ABthomson-reuters%C2%BB-nagorodili-najvplivovishix-ukrayinskix-vchenix/

Facebook
Twitter
YouTube