Web of Science Award 2016. Награждение профессора Бондаренко И. Н.
15 грудня 2016 року в Києві відбулося нагородження лауреатів рейтингу «Лідер України. Web of Science Award 2016» серед вчених, наукових журналів та організацій України від компанії «Thomson Reuters» за участю Міністерства освіти та науки та Національної академії наук України.
Завдяки підписанню Меморандуму про взаєморозуміння між МОН і «Thomson Reuters» 9 вересня 2016 року були значно спрощені поширення інформації та доступ українських вчених до бази пошукової платформи «Web of Science», а також більше викорисання наукометричних показників під час оцінювання запитів та звітів у діяльності вишів і наукових установ.
Thomson Reuters – лідер серед постачальників аналітичної інформації, інформаційних рішень і баз даних для бізнесу та професіоналів. Команда в 50 000 співробітників, представництва по всьому світу і аудиторія у більш ніж один мільярд дає змогу агенції виконувати незалежні об’єктивні оцінювання. Аналітичне дослідження інтелектуальної власності на базі пошукової платформи «Web of Science» виконано колишнім підрозділом «Thomson Reuters», а нині самостійною компанією «Clarivate Analytics».
Платформа «Web of Science» — це дослідження веб запитів і аналіз вибраних користувачами запропонованих результатів серед 7000 академічних і наукових установ в більш ніж 100 країнах світу.
На церемонії нагородження лауреатів, що проходила в Великій залі Національної академії наук України відзначалось, що попри складну ситуацію в країні, вчені України широко представлені на «Web of Science». Найвливовіші з них були відзначені найвищою нагородами в 7 номінаціях:
- «Вчений України. За значні успіхи»
- «Вчений України. За надзвичайні досягнення»
- «Наукові журнали України»
- «Продуктивність, ефективність та інтеґрованість у світову науку»
- «Комерціалізація науки»
- «За грантове фінансування науки»
- «Наука та інновації».
Усього було представлено 34 лауреата в різних наукових галузях.
Лауреатом в номінації «Вчений України. За надзвичайні досягнення» став наш колега, завідувач кафедри онкології та медичної радіології Дніпропетровської медичної академії, доктор медичних наук професор Ігор Миколайович Бондаренко.
Вказану номінацію присуджують за кількістю високоцитованих статей. За роки незалежності у проіндексованих виданнях опубліковано понад 138 тисяч документів, з яких 274 стали високоцитованими роботами. Під час оцінювання відбирають 1% найбільш цитованих статей, а потім визначають вчених, які мають найбільшу кількість таких публікацій. Професор І.М.Бондаренко має найбільшу кількість вискоцитованих статей (19) серед українських вчених за останні 10 років, що є абсолютним рекордом для України у всії галузях наукових досліджень.
Ігор Миколайович присвятив свою нагороду 100-річчю Дніпропетровській медичній академії і світлій пам’яті академіка Дзяка Георгія Вікторовича, без вкладу якого, ця нагорода була б неможливою. Лауреат відзначив, що нагорода є результатом колективних досягнень співробітників кафедри онкології, наукових підрозділів академії та клініки. Вона відображає доцільність стратегічного напрямку розвитку науки в академії, шляхом широкого залучення до програм наукового співробітництва з колегами за кордоном та виконання клінічних випробувань.
Високий індекс цитування наукових робіт зміцнює авторитет України в світовій науці, вказує на правильний вибір напрямку досліджень наукових колективів та сприяє підвищенню зацікавленості міжнародної наукової спільноти до українських вчених.
Співробітники Дніпропетровської медичної академії і редакція газети «Пульс» щиро вітають професора Бондаренка Ігоря Миколайовича з нагородою, і бажають йому подальших перемог в науковій, просвітницькій і практичній діяльності.